Kontakt & Öppettider

  • ARKIVET Vasastan
    Norrtullsgatan 33
    113 27 Stockholm
    Tel: 072-969 20 00

  • ARKIVET Östermalm
    Nybrogatan 44
    114 40 Stockholm
    Tel: 073-232 70 00

  • Arkivet Sergel
    Sergelgatan 18
    111 57 Stockholm
    Tel: 073-073 43 00

  • ARKIVET Göteborg
    Järntorget 4
    413 04 Göteborg
    Tel: 070-853 09 14

ÖPPETTIDER

Vasastan, Östermalm & Göteborg:

Måndag – Fredag 11-18
Inlämningen är öppen 11-17.45
Lördag 11-17 (ingen inlämning)
Söndag 12-16 (ingen inlämning)

Sergel:

Måndag – Fredag 10-19
Inlämningen är öppen 10-18.45
Lördag 10-17 (ingen inlämning)
Söndag 11-16 (ingen inlämning)


KONTAKTPERSONER

Caroline Hamrin
Grundare och huvudägare
caroline.hamrin@arkivetsthlm.se

Martin Hallander
VD
martin.hallander@arkivetsthlm.se

Kristabel Eriksson
E-handelsansvarig
kristabel.eriksson@arkivetsthlm.se

Charlotta Melin
ekonomichef
charlotta.melin@arkivetsthlm.se

Emma Sundberg Wallman
Retailchef
emma.sundbergwallman@arkivetsthlm.se

Anton Nordell
Butikschef ARKIVET Sergel
anton.nordell@arkivetsthlm.se

Vilma Persson Attling
Assisterande Butikschef Arkivet Sergel
vilma.attling@arkivetsthlm.se

Ida Krantz
Butikschef ARKIVET Vasastan
ida.krantz@arkivetsthlm.se

Linnea Aldenhed
Assisterande Butikschef ARKIVET Vasastan
linnea.aldenhed@arkivetsthlm.se 

Sofia Alerstedt
Butikschef ARKIVET Östermalm
sofia.alerstedt@arkivetsthlm.se

Ester Bäcklund
Assisterande Butikschef ARKIVET Östermalm
ester.backlund@arkivetsthlm.se

Frida Rinaldo
Butikschef ARKIVET Göteborg
frida.rinaldo@arkivetsthlm.se

Emma Ahlin
Assisterande Butikschef ARKIVET Göteborg
emma.ahlin@arkivetsthlm.se

För generell info:
info@arkivetsthlm.se